PostgreSQL Europe is trots om aan te kondigen dat de 16e jaarlijkse PostgreSQL Conference Europe zal worden gehouden in het Palacio de Congresos in Valencia, Spanje, van 20 tot en met 22 oktober 2026, met een extra dag Community Events op 23 oktober.
OptimaData is als vanouds wederom aanwezig op deze conferentie met een deel van ons team. Daarnaast zullen deelnemers van ons Blue Elephant Pack initiatief ook de conferentie bezoeken.
Over PGConf.EU 2026
PostgreSQL Conference Europe is veruit de grootste PostgreSQL-conferentie in Europa.
Meer dan een decennium van PostgreSQL
De conferentie van dit jaar is de 16e jaarlijkse PostgreSQL Conference Europe, en dit jaar gaan we naar Valencia, Spanje. De conferentie wordt georganiseerd door PostgreSQL Europe, met deelname van de meeste PostgreSQL-gebruikersgroepen in Europa, en is bedoeld als een belangrijk ontmoetings- en samenwerkingspunt voor gebruikers zowel binnen als buiten Europa.
PGConf.EU is een unieke kans voor Europese PostgreSQL-gebruikers en -ontwikkelaars om bij te praten, te leren, relaties op te bouwen, elkaar te leren kennen en een echt netwerk van professionals te consolideren die PostgreSQL gebruiken en ermee werken.
Het evenement verhuist elk jaar tussen grote steden in Europa, om het zo gemakkelijk mogelijk te maken voor zoveel mogelijk mensen om naar de conferentie te komen.
Geweldige inhoud van begin tot eind
De conferentie bestrijkt een breed scala aan onderwerpen, aangezien we verwachten dat er presentaties zullen zijn variërend van interne discussies geleid door toonaangevende ontwikkelaars tot casestudies van kleine bedrijven, grote multinationale ondernemingen en overheidsorganisaties, die allemaal hun activiteiten uitvoeren op PostgreSQL.
De conferentie zal meerdere parallelle tracks hebben, die de verschillende technische niveaus behandelen om ervoor te zorgen dat er altijd iets interessants is voor iedereen.
…en laten we niet de belangrijke gesprekken in de wandelgangen vergeten (de hallway-track), vol met caffeïne-infused discussies met interessante collega’s uit de community. We organiseren ook sociale evenementen na de officiële programma-uren, waarbij de gesprekken in de wandelgangen de hele nacht doorgaan.
Community Events Day
Vorig jaar is er voor het eerst een aparte dag ingepland voor allerlei (lokale of specifieke) community initiatieven. Dat was een groot succes en daarom aansluitend aan de reguliere conferentie op vrijdag 23 oktober een hele dag Community Events.
Onderwerpen zoals:
Autonomous Postgres: From Scripts to Self-Driving Database
PG Outreach Unconference
Open Alliance for PostgreSQL Education Meetup
New PostgreSQL Community Members – Summit
Storytelling for Technical Communication
A Postgres Ecosystem Foundation?
PostgreSQL on Kubernetes Summit
Organizing and Growing Community Events
Voor meer informatie over deze community events, klik op onderstaande knop.
Iets voor iedereen
Gezien dit brede scala aan presentaties is de conferentie geschikt voor veel verschillende doelgroepen:
- DBA’s die al gebruik maken van PostgreSQL of overwegen dit te gaan doen
- Ontwikkelaars van allerlei toepassingen, van hobbyisten tot grote web- en bedrijfsapplicaties
- Beslissers die geïnteresseerd zijn in het evalueren van ’s werelds meest geavanceerde open source database als alternatief voor traditionele propriëtaire producten
- PostgreSQL-bijdragers (code, documentatie, ondersteuning) wat je ook bijdraagt aan het project
- Open source-enthousiastelingen in het algemeen
Programma
Het programma is nog niet gepubliceerd, de call for papers loopt nog. Volgt zodra meer bekend.
Registratie
Zodra de registratie is geopend zullen we dit communiceren.