Direct naar content

Passie voor precisie: van databases tot Japanse zwaardkunst

Als Database Reliability Engineer moet je precies en geconcentreerd werken. Die precisie heb je ook nodig bij Japanse zwaardkunst. Harry Splinter, Multiplatform Database Reliability Engineer bij OptimaData, verenigt beide disciplines. In deze blog vertelt hij over zijn werk als database-specialist, zijn keuze voor OptimaData en zijn bijzondere hobby’s.

Harry Splinter

DBA Consultant en Senior Database Reliability Engineer
Harry Splinter - DBA Consultant en Senior Database Reliability Engineer
Harry Splinter - DBA Consultant en DBRE bij OptimaData en de passie voor Japan.

Specialistische kennis voor kritieke systemen

Als Multiplatform Database Reliability Engineer ligt mijn focus op Sybase|SAP ASE. Op dit moment werk ik aan een project bij een financiële instelling. Na een grote database-upgrade maken we het systeem ‘high available’ – een belangrijke stap voor de continuïteit van hun dienstverlening.

Van dagelijkse routine naar verdieping

Een paar jaar geleden was ik op zoek naar een bedrijf waar ik me verder kon ontwikkelen op het gebied van databases, omdat mijn werk destijds beperkt bleef tot de dagelijkse beslommeringen. Via mijn netwerk kende ik al een aantal medewerkers van OptimaData. Van Thomas begreep ik dat ik qua ontwikkeling bij OptimaData m’n hart zou kunnen ophalen. Dat sprak me aan en ik besloot eens te gaan praten. Eind 2022 heb ik de overstap gemaakt en ik heb nog geen dag spijt. Een schot in de roos dus!

Werken met vakidioten

Hier werk ik samen met Database Administrators die dezelfde taal spreken en jaren ervaring hebben. We delen allemaal dezelfde liefde voor het vak. Waar je normaal gesproken te maken hebt met twee of drie databases, werken we hier met een breed scala aan systemen. Van open-source-oplossingen als PostgreSQL en MySQL tot propriëtaire systemen als Microsoft SQL Server en Sybase|SAP ASE. We gaan een flinke database-uitdaging niet uit de weg. Neem bijvoorbeeld de Galera-clusters voor high-availability of de cloudnative implementaties van PostgreSQL – stuk voor stuk zaken waar je specialistische kennis voor nodig hebt. Dat maakt het werk elke dag weer interessant. En we delen allemaal dezelfde drive: het creëren van optimale database-omgevingen voor onze klanten. Dat zorgt ervoor dat we onze kennis continu blijven ontwikkelen. En het mooie is: we doen dat zonder poespas. Doe maar gewoon, dan doet een DBA al gek genoeg.

Van database naar Dojo

Kendoo Training - Harry Splinter - DBA Consultant OptimaDataDie focus en toewijding neem ik ook mee in mijn andere passie: Japanse vechtkunst. Twee tot drie keer per week beoefen ik Kendo en Iaido, twee vormen van Japanse zwaardkunst. Het vraagt volledige concentratie – elke afleiding kan je tegenstander een opening geven. Het helpt me om helemaal los te komen van het werk. Als secretaris en 2e dan-beoefenaar ben ik ook actief betrokken bij Kendo Dojo Suirankan Meppel. 

Bonsai - Harry Splinter - DBA Consultant OptimaDataNaast zwaardkunst heb ik nog een andere Japanse interesse: Bonsai. De precisie en het geduld die nodig zijn voor het vormen van een Bonsai-boom komen verrassend overeen met database-beheer: de details maken het verschil. In mijn vrije tijd onderhoud ik ook websites voor non-profit organisaties die mijn interesse hebben.

De toekomst

Over mijn toekomst kan ik vrij kort zijn: over vijf tot tien jaar neem ik hopelijk afscheid van een bloeiend bedrijf. Niet dat ik daar op dit moment mee bezig ben, maar de tijd vliegt als je het naar je zin hebt. Voor ik het weet, is het zover. Maar voorlopig focus ik me nog even op het uitbreiden van mijn kennis en het uitvoeren van uitdagende opdrachten.

Meer weten?

Ben je benieuwd naar de mogelijkheden en uitdagingen bij OptimaData? Of wil je weten hoe wij jouw databaseomgeving kunnen optimaliseren? Neem gerust contact met ons op, we helpen je graag verder!